Підготовка до шкільного життя

Для успішного початку шкільного життя будь-якій дитині необхідна підготовка.
Дитина має психологічно підготуватися до школи. Нові діти,нова атмосфера, строгі і не строгі викладачі – все це новий стрес для вашої дитини.
В інтелектуальному плані у дитини повинен бути певний рівень пізнавальних інтересів, готовність до зміни соціальної позиції, бажання вчитися. Ваша дитина може з радістю піти в школу, але це не означає, що він бажає вчитися. Ходити в школу і вчитися - дві великі різниці. Дитячі психологи стверджують, що бути готовим до школи означає хотіти навчитися. Від того як ви зацікавите свою дитину до навчання залежить те , чи ваша дитина матиме бажання навчатися.

Якщо дитина не відвідувала дитячий садок, то рекомендується почати робити це за рік до вступу до школи. Тоді дитина заздалегідь переживе імунологічний стрес (його імунна система буде готова до великих навантажень, які вона зазвичай відчуває в школі), а також соціальний стрес (у нього почнуть розвиватися соціальна компетентність і комунікативні навички).

Крім цього, обов'язкові для майбутнього першокласника такі якості як: допитливість, увагу, зосередженість, пам'ять, посидючість, потреба в пошуку відповідей на питання, а також вміння регулювати свою поведінку, виконувати тривалий час не дуже привабливе завдання. Всі ці навички можна напрацьовувати щодня (ігри, ліплення, читання, спілкування).