• Ви знаходитесь тут:

• Сторінки спеціалістів

Як провести час із користю для батьків і дітей дошкільного віку під час карантину?

Діяльність, яку можна запропонувати дошкільнику

Ігрова. Гра завжди бажана для дитини. Вона створює позитивне емоційне тло, на якому всі психічні процеси протікають активно. Ігрова діяльність сприяє і розвитку в дитини навичок, необхідних для самообслуговування й надання допомоги дорослим. Наприклад, у різних сюжетно-рольових іграх дитина має змогу багаторазово моделювати й закріплювати послідовність прибирання, прання, одягання, прийому їжі, одягання й роздягання (ляльки) тощо.

Трудова. У дошкільників є бажання самостійно діяти з предметами зі «світу дорослих» — мити посуд, накривати на стіл, підмітати тощо. Тож малюкам неодмінно слід давати посильні трудові доручення. Для дітей це спосіб самоствердження, втілення своїх бажань і можливостей. У старшому дошкільному віці у дітей з’являється почуття відповідальності за свою роботу, а також новий мотив діяльності — зробити для інших. Дитина проявляє ініціативу, у неї з’являється об’єктивна самооцінка. У цей період діти навчаються працювати разом, розподіляти між собою обов’язки, домовлятися, здійснювати дії так, щоб інший міг їх успішно продовжувати. Залучати дітей до побутової праці важливо, бо під час такої діяльності між дитиною і дорослим встановлюються стосунки реальної взаємодопомоги, координації дій, розподілу обов’язків. Зароджуючись у дошкільному віці, ці стосунки розвиваються й надалі.

Художньо-продуктивна. У різних видах художньо-продуктивної діяльності формується незалежність дитини від дорослого, прагнення до пошуку адекватних засобів самовираження. Дошкільники мають змогу втілити свої задуми та реалізувати творчі здібності.

Ідеї, як весело провести час з дітьми вдома

Домашній театр

Можна влаштувати домашній театр. Варіантів багато – розіграти казку, виконати пісню, продекламувати вірш. Цікавим для дітей буде також театр тіней. Для цього необхідно встановити настільну лампу біля стіни і пальцями показувати фігури тварин

Настільні ігри

Серед різноманіття настільних ігор можна обрати одну, яка відповідатиме віку дитини, її інтересам, кількості учасників тощо. Деякі розвивають логічне мислення (стратегії), деякі несуть пізнавальну (вікторини) або розважальну функції. У будь-якому випадку, яку гру б не обрали, вона має всі шанси перетворити звичайний день у цікаву забаву.

Пазли

З однієї сторони пазли теж можна віднести до настільних ігор, з іншої – вони настільки своєрідні, що варто виділити в окремий пункт. Це ідеальний варіант для проведення часу вдома. Батьки можуть допомагати дітям збирати елементи в одну картину, або ж запропонувати школярам самим це зробити. Варто подбати, щоб пазли були різного рівня складності

Читання книг

Це корисне заняття як для батьків, так і для дітей. Улюблені казки та оповідання піднімуть настрій, занурять у світ пригод. Якщо буде натхнення, то можна, просто розглядаючи картинки, придумати свою історію

Розвиваючі заняття

До цієї категорії можна віднести розмальовки, ліплення з пластиліну. Звичайно ж, такий вид діяльності сприяє розвитку творчих здібностей.

Фотоколаж

Вибрати фото, на яких зображено найщасливіші моменти за останній час і змайструвати колаж. Або ж зробити рідним подарунок за допомогою цієї техніки

Зіграйте в "крокодила"

Ця гра подобається дорослим і дітям. Чим молодші учасники, тим простіші слова варто загадувати. У цій грі задіюється логіка, розвиваються артистичні здібності, міміка. Як грати? Скажіть одній дитині тварину чи річ, предмет (це може бути будь-що), щоб вона змогла показати це за допомогою жестів іншим гравцям (членам сім'ї чи друзям). Той, хто першим вгадає, показуватиме наступним.

Хатні справи

У цій справі головне завдання батьків – заохотити дітей допомагати. Можна у формі гри прибрати у кімнаті, або ж за миття посуду чи приготування вечері надати бонуси, а в кінці дня їх підрахувати. Відповідно за це отримати приз

Головоломки

Логічні задачі, кросворди, завдання не тільки розвивають вміння довго концентруватися на одному предметі, але і вчать досягати бажаного.

Пропонуємо Вашій увазі корисні посилання на Веб-ресурсу, щодо організації цікавого перебування дошкільнят вдома.

https://learningapps.org/user/irina%20stetsenko – 500 вправ для дітей різного віку.

http://osvita.ua/school/63379/?fbclid=IwAR3mShO23G19Hv7BjAdoz4kTOkbHZfTqcsa6P14fL3PGEQkX_RzKObwrR4 - 50 завдань для дошкільника на карантин

Бажаємо успіхів та будьте здорові